Naditá peněženka cestovala tramvají číslo 9

Zdroj: MP Praha

PRAHA – Muž jel do práce tramvají a pod sedačkou si všiml portmonky. Vystoupil na zastávce Anděl a nález poctivě odevzdal hlídce strážníků. Zachoval se správně.

Při cestě do práce našel muž v tramvaji číslo devět peněženku s českými korunami, eury, bankovní kartou a doklady,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Pokušení si portmonku ponechat a obohatit se tak o více než patnáct tisíc korun okamžitě zaplašil, protože si uvědomil, v jak nepříjemné situaci se majitel peněženky ocitl, a na zastávce Anděl vystoupil i s nálezem v ruce.

Zde vyhledal hlídku strážníků, která zde prováděla běžnou kontrolu a peněženku i s obsahem jí předal. Strážníkům se podařilo podle dokladů zkontaktovat majitele a peněženku mu vrátili. „Šťastný majitel ztracené peněženky nešetřil před strážníky slovy chvály na adresu poctivého nálezce,“ dodala mluvčí. Dávejte si pozor na osobní věci ve veřejném prostoru. Nejen na peněženky, ale i na mobilní telefony a další drobnosti, které z kapsy vypadnou tak jednoduše.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.