Už jste viděli panoptikum s voskovými hlavami?

PRACHATICE – Chcete se projít cestou od nejstarších loutek, přes cirkusovou manéž, panoptikum s voskovými hlavami historických osobností až k motocyklu z filmu Šest medvědů s Cibulkou? V Muzeu české loutky a cirkusu toho najdete ještě mnohem víc.

První část expozice je věnována historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Kromě tradičních čertů a kašpárků vás čekají loutky zhotovené podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. Přímo v expozici najdete i slavné inscenace loutkových her v historických divadélkách. V druhé části jsou nejen plakáty, fotografie a dokumenty, ale budete mít jedinečnou možnost ocitnout se přímo v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jednokolkami, žonglérským náčiním a cirkusovými kostýmy. Ve filmových ukázkách uvidíte, jak ožijí v rukou předních českých kouzelníků vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty, z nichž nejstarší pocházejí z 19. století.

Víte, že v žádném jiném českém muzeu nenajdete panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou? Součástí expozice v Muzeu české loutky a cirkusu v Prachaticích je i motocykl, na kterém jezdili medvědi ve filmu Šest medvědů s Cibulkou.