V bohunické nemocnici Mikuláš odměnil dárce krve

Zdroj: FN Brno

BRNO – Fakultní nemocnice jako již tradičně pořádala Mikulášský odběr krve, který odměnil každého, kdo přišel darovat, ať už se jednalo o prvodárce nebo o opakované dárce. Na Transfuzním a tkáňovém oddělení nesměl chybět ani čert s andělem.

V dřívějších letech byl Mikulášský odběr ryze rodinné setkání, kdy dárci přicházeli se svými dětmi a dalšími příslušníky, bohužel pandemie koronaviru i tuto akci pozměnila. Z toho důvodu se musela upravit kapacita oddělení a přijít mohli jen registrovaní dárci. „I přesto byl velký zájem a kapacita 150 dárců byla zaplněna za pár dní. Přišlo nám také patnáct nových dárců,“ řekl Václav Janištin z Centra komunikace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Chybět nesměly kostýmy ani stylový program, na návštěvníky čekalo také překvapení. Stačilo odříkat básničku, podstoupit odběr a pak si jen převzít mikulášskou nadílku, která obsahovala ovoce, čaje, čokoládu a další dárečky. Odběr s Mikulášem je již tradiční akce, kterou chce nemocnice zatraktivnit pro dárce odběr, přilákat nové a rozšířit tak svůj registr. Mezi další akce patří také Čarodějnický odběr, Valentýnský odběr a nově také Halloweenský odběr.