VIDEO: Poznáváte muže, který sexuálně obtěžoval dívku v metru?

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

PRAHA – Policisté pátrají po neznámém muži, který je podezřelý ze sexuálního obtěžování ve stanici metra linky C. Pokud muže na záznamu kamer poznáváte, kontaktujte prosím linku 158. Muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Kriminalisté druhého policejního obvodu pátrají po neznámém muži, který se na začátku srpna dopustil znásilnění v pražském metru,“ informoval dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. K sexuálnímu deliktu mělo dojít na eskalátoru vedoucímu ze stanice metra linky C, I. P. Pavlova. Nejprve muž sahal dvacetileté dívce na hýždě a vůbec mu nevadilo, že se poškozená aktivně brání. Ve svém počínání pokračoval dále.

Ženu si přitáhl za bundu a nadále ji osahával na intimních partiích,“ upřesnil mluvčí. Nakonec se dívce přece jen podařilo ze sevření útočníka vysmeknout a začala hledat pomoc u ostatních cestujících. Pachatel z místa utekl. Podle výpovědí se jedná o muže vysokého 186 až 190 centimetrů, hubené postavy. Měl rozčepýřené delší vlasy a světlé oči. Prý působil zanedbaným dojmem a byl cítit potem a močí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na sobě měl útočník tmavou bundu a modré teplákové kraťasy. Na hlavě pak měl černou kšiltovku se světlým kšiltem. Pokud muže na záznamech kamer poznáváte, kontaktujte prosím linku policie 158, případně se obraťte na kteroukoliv služebnu Policie ČR. Pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest až pět let za mřížemi.