Žena nezvládla emoce. Teď svého komentáře na internetu lituje

Ilustrační foto

JIHLAVA – Jihlavští policisté řešili případ ženy, která na sociálních sítích zveřejnila příspěvek plný vzteku a nenávisti. Překročila tím jak hranice slušného chování, tak i zákona, za což může hrozit až jeden rok za mřížemi.

Udržet své emoce na uzdě bývá někdy dost těžké. Své o tom ví osmapadesátiletá žena z Jihlavska, která se na konci října zapojila do diskuse na sociálních sítích. Lidé zde komentovali živé vysílání z demonstrace v Praze. „Žena mezi komentáře připojila nenávistný příspěvek, ve kterém se vyjádřila ve smyslu, že by bylo třeba usmrtit policisty a jejich rodiny. Tento příspěvek byl již v samotné probíhající diskuzi mezi ostatními vnímán negativně a následně přijali policisté trestní oznámení,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Policistům se podařilo zjistit jméno a adresu ženy a poté jí sdělili podezření z trestného činu násilí proti skupině obyvatel a jednotlivci. Žena připustila, že svého chování nyní lituje. Policisté případ řešili ve zkráceném přípravném řízení s tím, že státnímu zastupitelství navrhli potrestání podmíněně odložit.