Hasiče zaměstnává silný vítr. Stromy padají a lámou se jako sirky

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Od pátečního rána zaměstnávají hasiče důsledky silného větru. Během pátku do 22. hodiny hasiči vyjížděli k 101 událostem. Obdobně v sobotu k deváté hodině evidovali 21 událostí, z toho v 11 případech odstraňovali spadené stromy.

Víc jak 64 zásahů byly technické pomoci, z toho v 45 případech hasiči odstraňovali spadené, nalomené, vyvrácené, a nahnuté stromy. V jednom případě se těžce zranil muž při výbuchu v domě v Súchově na Hodonínsku. Tradičně nejvíce události v souvislosti s větrem bylo na Blanensku (22). Jeden spadený strom byl na Znojemsku. V ulici Slavíkova v Hodoníně hasiči připevnili uvolněnou lať na střeše bytového domu. Bohužel v obci Súchov došlo k pádu stromu na elektrické vedení a v důsledku výpadku elektřiny k přehřátí vody ve výměníku a výbuchu v domě. Vrtulník přepravil těžce zraněného muže do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line