Dealeři pervitinu měli za sebou i vloupání. Čekají je tvrdé tresty

Ilustrační foto

JIHLAVA – Jihlavští kriminalisté zadrželi trojici pachatelů, kteří mají na svědomí prodej drog a vloupání. Dvěma z nich nyní hrozí až deset let za mřížemi.

Pětadvacetiletá žena a šestatřicetiletý muž působili na Jihlavsku jako prodejci pervitinu. „Muž drogy poskytoval zájemcům zejména na různých místech v Jihlavě, dále v obcích v jejím okolí, na Třešťsku a také Telčsku,“ informoval policejní komisař Radim Novák. Muž bral za drogy peníze, ale když neměl kde přespat, nabízel je za nocleh. Pervitin si od něj opakovaně kupoval i jeho devatenáctiletý společník.

Pro policisty nebyli tito výtečníci vůbec neznámí, všichni tři již mají v trestním rejstříku nějaký ten škraloup. Žena a starší muž byli navíc odsouzeni právě za drogy. Žena dostala podmínku, která jí končila letos v polovině října, na podzim byla ale znovu odsouzena na dva a půl roku. Starší z mužů dostal ve stejné době nepodmíněný čtyřletý trest. Nejmladší z trojlístku byl vloni za majetkový delikt odsouzen k veřejně prospěšným pracím, zatím se jim ale stihl úspěšně vyhýbat.

Krádež v době nouzového stavu

Povedená trojice si zřejmě připadala nepolapitelná, jinak by na sebe neupozorňovala ještě krádeží. K té došlo letos v listopadu ve Vyskytné nad Jihlavou. „Ve večerních hodinách vnikli do oplocené zemědělské usedlosti, kde se starší z mužů společně se ženou vloupali do přívěsu, ze kterého odcizili koňská sedla a deku,“ upřesnil Radim Novák. Oběma jim při tom vydatně pomáhal jejich mladší společník. Věci, které  ukradli, měly hodnotu téměř dvacet tisíc korun. To, že se trojice dopustila vloupání právě v době, kdy je vyhlášen nouzový stav, jim navíc výrazně přitíží.

Policisté oba muže i ženu zadrželi v úterý 1. prosince dopoledne. „Žena a starší z mužů jsou obviněni ze spáchání nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále ze zločinu krádeže ve spolupachatelství,“ sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Radomír Němec s tím, že devatenáctiletý muž byl obviněn z krádeže ve formě pomoci.

Starší muž a žena skončili záhy po obvinění ve vězení, kde si začali odpykávat své předchozí tresty. Nyní jim hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi. Mladší muž je stíhán na svobodě. Případ policisté dále šetří.