Hasiči na jihu Čech vyjížděli k více jak 70 zásahům v souvislosti s větrem

ilustrační foto (zdroj FB HZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – I přes výstrahy vyhlášené Českým hydrometeorologickým ústavem měli hasiči na jihu Čech víkend poměrně klidný. Největší počet výjezdů k popadaným stromům zaznamenali v noci z neděle na pondělí. Vítr pak nejvíce zasáhl Českobudějovicko, Táborsko a Jindřichohradecko.

V sobotu 5. prosince měli více práce pouze hasiči na Jindřichohradecku, kteří zasahovali u jedenácti událostí spojených se silným větrem. Celkem v kraji pak bylo sobotních „větrných“ událostí šestnáct. „Ve všech případech šlo o odklízení popadaných stromů kromě jedné, kdy u Popelína došlo k nárazu prázdného osobního vlaku do spadlého stromu,“ upřesnila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V neděli 6. prosince do páté hodiny večerní pak vyjeli hasiči k dalším dvaceti událostem. Odklízeli spadané stromy především na Českobudějovicku, Táborsku a opět Jindřichohradecku. Od nedělní sedmnácté hodiny do pondělní půl osmé pak počet zásahu spojených s odstraňováním následků silného větru převýšil celkové víkendové počty. „Výjezdů ke spadaným stromům bylo více než čtyřicet, a to opět na stejných třech okresech,“ doplnila Matějů.