Hasičské muzeum láká i na 3D fotografie!

ilustrační foto

STACHY – Pošumavské hasičské muzeum nejsou jen unikátní starobylé hasičské stříkačky, hasičský vůz OPEL Blitz, či malované obrazy s hasičskou tématikou z 19. století. Pomocí 3D brýlí se tu také můžete ponořit do fotografií Josefa Hapatyky!

Rozsáhlá expozice hasičské techniky je rozdělena do dvou podlaží. Největší exponáty, tj. hasičská auta, najdete v přízemí, v patře jsou vystaveny starobylé hasičské stříkačky, zvané koňky, poháněné lidskou silou, přenosné stříkačky a ostatní hasičská výzbroj a výstroj. Jedním z nejhezčích renovovaných exponátů je jistě hasičský vůz OPEL Blitz z roku 1943, který je plně pojízdný. Dalším zajímavým exponátem je také Speciál Saviem s nástavbou Biro, vyrobený v sedmdesátých letech ve Francii pro Kaučuk v Kralupech, jehož byly vyrobeny asi tři kusy. Náplň tvoří šest tun prášku, dosah má kolem sedmdesáti metrů a vyprázdnit ho trvá cca dvě minuty.

Při návštěvě Pošumavského hasičského muzea ve Stachách vám jistě neunikne celá řada unikátních hasičských stříkaček z konce 19. století, helem, či dobových kostýmů. Necháte se uchvátit jedinečnou expozicí 3D fotografií autora Josefa Hapatyky?