Hradiště vyhlíží vánoční jarmark. Těšit se můžete na 60 stánků

Ilustrační foto

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Svátečně vyzdobené Masarykovo náměstí se i letos stane dějištěm tradičních vánočních trhů. Oproti jiným ročníkům se budou muset na jarmarku dodržovat přísná hygienická pravidla. Místní tak musí zapomenout na svařák, bramboráky nebo langoše.

Vánoční jarmark začne v Uherském Hradišti v sobotu 12. prosince. Návštěvníci se mohou těšit přibližně na 60 stánků s převážně rukodělným zbožím. Rozestupy mezi nimi musí být minimálně 4 metry a u každého bude k dispozici dezinfekce. Jarmark zůstane otevřen až do 22. prosince, a to denně od 9.00 do 18.00, o víkendu již od 8.00.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Kvůli vládním nařízením se na trzích nesmí prodávat žádné potraviny a nápoje určené ke konzumaci na místě. Hradišťáci si tak letos nepochutnají na čerstvě připravených dobrotách, domů si ale budou moct odnést například sýry, klobásy, balené nápoje nebo cukrovinky.

Kulturní program, který trhy obvykle doprovází, se letos bohužel neuskuteční. Sváteční atmosféru dokreslí alespoň reprodukovaná hudba.