Mířil na zajíce, ale postřelil myslivce. Ten skončil v nemocnici

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – Na místním honu v lese na Třebíčsku byl o víkendu postřelen jeden z myslivců. Kriminalisté nyní zjišťují okolnosti události. Střelec může být stíhán pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti.

V lese u Dalešic na Třebíčsku pořádalo v sobotu 5. prosince Myslivecké sdružení Dalešice hon na zajíce, bažanty a jinou drobnou zvěř. Na místě bylo devatenáct střelců a devět honců. Hon probíhal jako obvykle, avšak kolem poledne zazněl výstřel, při kterém nebyl trefen prchající čtyřnožec, ale naopak padesátiletý muž. „V průběhu třetí leče při výstřelu na zajíce z legálně držené brokové kozlice zasáhl padesátiletý myslivec dalšího účastníka honu nejméně sedmnácti broky do oblasti dolních končetin a způsobil mu tak poranění,“ informovala mluvčí policie Dana Čírtková.

Zraněný muž byl ošetřen a poté hospitalizován na chirurgii v třebíčské nemocnici. Dechová zkouška všech účastníků honu ukázala negativní výsledek. Na místo dorazili třebíčští kriminalisté, kteří případ převzali a dále jej šetří.