Muž se vloupal do zapečetěného bytu, aby zde přespával

Ilustrační foto

BRNO – Již několikrát se vloupal do zapečetěného bytu osmačtyřicetiletý muž, který dle svých slov zde jen přespával. Jako podezřelého z trestného činu si ho převzala republiková policie.

Zaměstnanci soudu se v centru města snažili vyklidit zapečetěný byt, narazili zde ale na neoprávněného návštěvníka. Zavolali proto na pomoc městskou policii. Ta dorazila za chvíli a našla zde muže ležícího na palandě. Vyzvala ho proto, aby prostor opustil a vysvětlil jim, co zde dělá. „Muž odvětil, že ví, že zde nemá co dělat a není v bytě poprvé. Na svou obhajobu řekl, že chtěl na místě jen přespat,“ popisuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Pochlubil se také, že tentokrát se to bytu dostal po mříži umístěné ve dvorním traktu a následně vykopl balkonové dveře. Svým jednáním je nyní muž podezřelý ze spáchání trestného činu a strážníci ho tak předali republikové policii.