Nehoda tří aut zablokovala I/43 u Kuřimi. Roli sehrál alkohol v krvi řidiče

zdroj: HZS JMK

BRNO-VENKOV – Dopravní nehoda tří aut se stala v neděli po půl šesté večer silnici I/43 na úrovni obce Podlesí u Kuřimi. Při nehodě se jedna žena středně těžce zranila. Na místo letěl vrtulník.

Podle mluvčího policie Petra Valy se sedmadvacetiletý řidič jedoucí ve směru do Brna při odbočování srazil s protijedoucím autem. Následně do nich nabouralo ještě třetí auto. Zraněnou řidičku hasiči museli z auta vyprostit, asistovali také u ošetřování druhé zraněné osoby. „Na místo nehody jsme původně vyslali i vrtulník, ale podle aktuální situace se zasahující záchranáři rozhodli zraněné přepravit do nemocnic v autech. Mladá žena utrpěla středně těžká poranění a po ošetření na místě jsme ji převezli na urgentní příjem bohunické fakultní nemocnice. Mladý muž utrpěl lehká zranění, se kterými jsme jej transportovali do nemocnice v brněnské Pekařské ulice,” sdělila mluvčí jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková. Přesnou příčinu nehody policisté vyšetřují. „Podle prvotních informací roli sehrál alkohol za volantem. Mladý řidič při dechové zkoušce nadýchal 2,5 promile. U mladé ženy z druhého auta nebylo možné vzhledem na její zranění dechovou zkoušku vykonat. Řidič třetího auta alkohol v krvi neměl,” uvedl Vala. Nehoda na několik hodin zablokovala silnici I/43 v obou směrech. Policisté odkláněli dopravu přes Kuřim do 10. hodiny večer.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.