Nemocnice Znojmo zahájila testování pedagogických pracovníků

ilustrační foto

ZNOJMO – Od pondělí 7. prosince nabízí Nemocnice Znojmo možnost dobrovolného testování pedagogických pracovníků antigenními testy. Již nyní je možné se na webu nemocnice k testování objednat.

Pro testování vzniklo od pondělí nové odběrové místo, a to v budově H, naproti stávajícímu odběrovému místu. Testy budou probíhat na základě předchozího objednání v registračním systému na webu nemocnice. „Antigenní testy budeme provádět v pondělí, středu a pátek v čase od 8:00 do 12:00 hodin. Již nyní jsme zaznamenali dotazy ředitelů škol v okolí Znojma, proto věříme, že bude provozní místo využito,“ informoval Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Při příchodu na testování se musí testovaní prokázat potvrzením, že jsou pedagogickými pracovníky. Potvrzení je povinen vydat zaměstnavatel. Výsledek testu je znám do 15 minut a testovaný si na něho vyčká v čekárně. V případě negativního výsledku antigenního testu bude vydáno o tomto testu potvrzení. V případě, že vyjde pozitivní antigenní test u bezpříznakového pracovníka, bude mu na základě algoritmu testování Ministerstva zdravotnictví obratem proveden test metodou PCR z dalšího stěru. Odběrové místo pro osoby indikované lékařem nebo Krajskou hygienickou službou nadále funguje ve všední dny od 7:00 do10:00 hodin. „Kapacita je v současnosti dostatečná, v případě snižující se potřeby testování PCR testy upravíme provozní dobu odběrového místa,“ doplnil Pavlík.

Vstup stejný, vlevo červená šipka odběrové místo pro indikované pacienty, vpravo modrá šipka – přízemí budovy H pro antigenní testování pedagogů.