Neznámý pachatel polil koně žíravinou. Policie hledá možné svědky

Neznámý pachatel polil žíravinou klisnu ve volném výběhu u rybníka Dehtář na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Naprosto nepochopitelný případ týrání zvířat vyšetřují od konce minulého týdne policisté. Neznámý pachatel zde totiž polil ve volném výběhu koně žíravinou. Kriminalisté se nyní obrací na veřejnost a žádá o případné informace o podezřelých osobách pohybujících se okolo výběhu.

Podle informací policie neznámý pachatel polil nezjištěnou žíravinou krk osmnáctileté klisny českého teplokrevníka. Klisna se pohybovala, společně s dalšími koňmi, ve volném výběhu u rybníka Dehtář na Českobudějovicku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Při krmení minulý čtvrtek objevili majitelé, že klisna má otevřenou ránu na krku o délce patnáct centimetrů, šířce osm centimetrů a hloubce několika centimetrů do živé tkáně. Veterinář, který koně ošetřoval, zjistil, že nejde o žádné mechanické poranění, například o ohradník, ale že někdo koně polil žíravinou,“ uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner.

Neznámý pachatel polil žíravinou klisnu ve volném výběhu u rybníka Dehtář na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

Na koni jezdí dcera majitelů. V minulých dnech nejezdila a koně jsou ve venkovním výběhu jen během dne. Klisnu tak někdo musel podle slov majitelů poranit minulý či předminulý týden v ohradě. Ošetření a léčení klisny bude také finančně náročné.

„Kdokoliv by měl k případu nějaké informace, nebo si v okolí ohrad všiml podezřelých osob, ať kontaktuje policisty na lince 158,“ žádá policejní mluvčí. Podle něj se pachatel také může svým činem „pochlubit“ na sociálních sítích. Případ je vyšetřován jako trestný čin týrání zvířat.