Plameny zachvátily chatku na Zlínsku. Těžce popáleného muže odvážel vrtulník

Foto: HZS Zlínského kraje

ZLÍNSKO – Náročný zásah má za sebou několik jednotek hasičů ze Zlínska. Ti v sobotu večer bojovali s požárem chatky u Nedašovy Lhoty, který jim komplikoval těžce přístupný terén. Událost si vyžádala jedno těžké zranění.

Příjezd k nahlášenému požáru se neobešel bez komplikací. „Profesionální hasiči spolu s dobrovolnými jednotkami okolních obcí se snažili dostat na místo požáru po polní cestě, která byla ovšem pro jejich techniku nesjízdná. K hořícímu objektu tak hasiči museli přibližně jeden kilometr pěšky,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Požár velmi rychle zachvátil celou chatku, hasiči tak pouze dohašovali hořící zbytky. „Natažení hadic vzhledem ke vzdálenosti od cisteren k chatce nebylo jednoduše proveditelné a bylo by časově náročné, proto si velitel zásahu na místo povolal traktor s vlečkou. Voda na dohašení byla dovezena ve dvou kubíkových nádobách,“ popsala Lucie Javoříková.

Při vzniku požáru byl v chatce jeden muž, kterého si převzali do péče záchranáři. Později ho ve vážném převážel vrtulník na popáleninové centrum do Brna.

Celou noc u chatky zůstala policejní hlídka a na dohlídku místní dobrovolná jednotka hasičů, která ještě během noci popel znovu prolila. „V neděli se na místě sešli vyšetřovatel hasičů, psovod a kriminalistický výjezd, kteří provedli podrobné ohledání místa požářiště. Škoda byla vyčíslena na sto padesát tisíc korun a příčina vzniku požáru je nadále v šetření,“ dodala Lucie Javoříková.

Foto: HZS Zlínského kraje