Policisté násilně vnikli ke zraněné stařence. Dveře nebylo možné odemknout

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Stařenka upadla v koupelně a uhodila se do hlavy. Ležela v kaluži krve. Zavolala z posledních sil sousedce a ta přivolala policisty. Dveře však nebylo možné odemknout náhradním klíčem.

Policistům z pohotovostní motorizované jednotky se podařilo včas pomoci bezmocné seniorce,“ informovala policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Dvaaosmdesátiletá žena totiž uklouzla ve své koupelně a silně se uhodila do hlavy. Z posledních sil vytočila číslo na sousedku a té řekla, že potřebuje pomoc, leží v kaluži krve a nemůže se zvednout. Sousedka rychle spěchala ženě na pomoc. Pro tyto účely měla u sebe náhradní klíče, ale nepodařilo se jí dveře otevřít, protože v zámku byl vložen z druhé strany klíč.

Policisté ihned po příjezdu provedli násilný vstup do bytu a vykopli dveře. Stařenku nalezli v koupelně. Ta ještě slabě volala o pomoc. „Policisté ženě poskytli první pomoc a následně ji předali přivolaným záchranářům, kteří ji převezli do nemocnice k dalšímu ošetření,“ doplnila mluvčí. Policisté doporučují osamělým lidem, kteří mají navíc zdravotní problémy, aby nenechávali klíče ve dveřích. Nechť je vytáhnou či povystrčí a nebude pak třeba násilného vstupu v případě ohrožení. Tentokrát měla akce dobrý konec, díky rychlé akci policistů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.