Rožnov nabízí seniorům štědrovečerní večeři za symbolickou cenu

Ilustrační foto

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Potěšit v této nelehké době seniory a osoby v nouzi se rozhodlo město ve spolupráci se školní jídelnou základní školy 5. května v čele s kuchařem Martinem Slovákem. Pro zájemce bude připraveno štědrovečerní menu za symbolickou částku padesát korun.

„Důvodem akce je nabídnout cenově dostupnou variantu večeře pro seniory, která nepřekročí náklady na přípravu doma. Senioři zároveň nemusí suroviny v obchodě nakupovat sami, čímž se sníží riziko přenosu virových onemocnění. S mateřskými školami chystáme pro seniory od dětí i malé vánoční překvapení, které bude pro každého,“ vysvětlil důvod akce Jan Kučera, místostarosta města. Lidé se mohou těšit na rybí nebo čočkovou polévku, kuřecí řízek, smaženou podkovu z kapra nebo filet z lososa a nesmí chybět také bramborový salát. Zájemci si také mohou zvolit, zda bude pokrm usmažený nebo připravený k finální úpravě.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Obyvatelé Rožnova se můžou do této akce zapojit zakoupením večeře konkrétnímu seniorovi nebo někomu potřebnému. Neziskové organizace vytipují, komu by dar velmi pomohl. Pokud tedy chcete udělat dobrý skutek, nebo si sami objednat toto menu, ozvěte se na telefonní číslo 739505827 nebo na emailovou adresu pomocvnouzi@roznov.cz. Čas na objednávku máte do pondělí 21. 12. do 12 hodin. Objednávky bude město doručovat ve středu 23. 12. od 11 hodin, případní zájemci si je můžou vyzvednout i osobně ve škole, a to od 11 do 14 hodin.