Seniorkou roku se stala Zdeňka Šupíková, nejlepší seniorský klub je v Bartovicích

Foto: MMO

OSTRAVA – Letošní vítězkou ankety Senior roku se stala paní Zdeňka Šupíková, která se dlouhodobě věnuje především lidem s Parkinsonovou nemocí. V kategorii pro nejlepší ostravský seniorský klub se na prvním příčce umístila Základní organizaci Českého zahrádkářského svazu Ostrava-Bartovice. Ceny vítězům předal individuálně náměstek primátora Zbyněk Pražák.

„Každoročně vyhlašovaná anketa Senior roku je naším malým poděkováním ostravským seniorům za jejich aktivitu, energii a snahu o zapojení se do života našeho města,“ řekl náměstek primátora Zbyněk Pražák. „Letošní ročník ale nemohl být, kvůli současné epidemiologické situaci, zakončen pravidelným slavnostním setkáním se seniory,“ odůvodnila komorní předávání ocenění v letošním roce mluvčí magistrátu, Andrea Vojkovská.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Oceněnými seniory jsou lidé, kteří ve výjimečném rozsahu pomáhají zejména svým vrstevníkům a snaží se jim učinit život příjemnějším a zajímavějším. „Je neocenitelné a obdivuhodné, co vše si dokáží vymyslet, aby potěšili druhé. Letošní vítězce i všem letošním finalistům blahopřeji,“ dodal ještě Pražák.

Vítězka letošní ankety, Zdeňka Šupíková, se narodila v roce 1933. Dlouhodobě se věnuje především lidem s Parkinsonovou nemocí, kdy jako dobrovolnice neúnavně pracuje v ostravském sdružení Parkinson Help. Zajišťuje pro nemocné pravidelná kondiční cvičení v tělocvičně i bazénu, cvičení jemné motoriky a další nezbytné programy.

Dalšími letošními finalisty ankety Senior roku byli kromě Zdeňky Šupíkové také Alžběta Deáková, Josef Gloziga, Anna Hálová, Helena Honkyšová, Josef Juřeník, Albín Koloczek, Ilonka Nemeškalová, Blažena Rakušanová a Oldřich Rohan.

Vítězná organizace zahrádkářů z Bartovic si zase srdce porotců získala pořádáním akcí pro seniory i širokou veřejnost. Vyjmenujme hlavně výstavu Bartovická růže a soutěž o nejlepší štrůdl. Obě akce jsou vždy spojené s kulturními vystoupeními. Bartovičtí zahrádkáři dále organizují výlety do okolí, přednášky, exkurze, setkání s jubilanty, cvičení seniorů, paměťové soutěže, ochotnické představení, ples, přičemž členové každým rokem odpracují na pět tisíc brigádnických hodin při přípravě těchto akcí, či na údržbě veřejné zeleně.