Strakonice: Rozpočet na příští rok bude schodkový. Známe podrobnosti!

Strakonice (zdroj commons.wikimedia.org/Ivo Lukačovič)

STRAKONICE – (aktualizováno) S koncem roku je běžnou praxí, že prochází schvalovacím procesem rozpočet města, který jednotlivé odbory sestavují se značným předstihem od konce srpna. Rada města na svém posledním zasedání schválila rozpočet na rok 2021 a doporučila ho ke schválení členům zastupitelstva, které je naplánováno na příští týden.

Jak uvedla tisková mluvčí města Markéta Bučoková, rozpočet je navržen tak, aby kromě financování běžného provozu městského úřadu, všech zřízených příspěvkových organizací a zajištění zákonných povinností města obsahoval realizaci plánovaných investičních akcí. Musí však také současně zohlednit i aktuální dluhovou situaci města.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Rozpočet města Strakonice na příští rok je navržen jako schodkový. Celkové příjmy jsou plánovány na pět set třináct milionů osm set tisíc korun, celkové výdaje počítají s částkou šest set dvacet tři milionů korun,“ upřesnila Bučoková.

Za poslední roky si město svým hospodařením vytvořilo finanční rezervy, ze kterých bude možné v aktuální situaci financovat schodek ve výši 109 200 000 korun. Prostředky minulých let budou zároveň použity na splátky úvěrů, které dělají 19 755 000 korun.

V plánu má město vybudovat například komunitní centrum, dokončit bezbariérovou trasu Domova seniorů Rybniční – kulturní dům, rekonstruovat ulici Zvolenskou a část ulice Máchova. Zkrátka by neměla přijít ani Otavská páteřní cyklostezka, nebo vodovod a veřejné osvětlení v Hajské.

„S návrhem rozpočtu jsem, s ohledem na realitu současnosti, spokojen. Nebylo možné do něj zařadit všechny požadované akce a projekty. Prioritu dostaly ty akce, které již byly zahájeny, nebo budou podpořeny dotací,“ sdělil místostarosta Rudolf Oberfalcer.