Zapojte se do výzvy a navrhněte názvy čtyř nových ulic v Plzni!

Vznikající čtvrť v Plzni-Újezdě, zdroj: plzen.eu

PLZEŇ – Využijte vzácné příležitosti a navrhněte názvy čtyř nových ulic ve vznikající čtvrti v Plzni-Újezdě. Na výběr máte několik variant. Můžete však vymyslet i své vlastní.

Kromě vlastních nápadů můžete vybírat ze tří souborů názvů, které přichystal městský obvod. První z nich vychází z historických zápisů, například Pamětní knihy Újezda I, která byla sepsána v letech 1930 až 1931. Ulicím dle historických pojmenování lokalit přiřazuje názvy Na Hrubé, V Lufcích, U Kapličky a Dubraviova – podle plzeňského rodáka, diplomata, historika a spisovatele Jana Skály z Doubravky známého jako Jan Dubravius.

Další z návrhů vzpomíná na hrdiny druhé světové války, konkrétně na české letce v barvách britského královského letectva, kam vstoupily i doubravečtí rodáci. „Jejich památku si každoročně připomínáme při oslavách konce druhé světové války u pamětní desky na budově bývalé konzervatoře. Ulice by se na jejich památku jmenovaly Karla Pavlíka, Václava Šindeláře, Aloise Záleského a Letců R.A.F.,“ vysvětlil starosta obvodu Tomáš Soukup.

Třetí soubor čtyř názvů ulic nevychází z historie, ale z jednotlivých druhů drahokamů. V Újezdě by tak vznikly ulice Diamantová, Safírová, Smaragdová a Rubínová. „Do hlasování se může zapojit úplně každý. Od rodáků z Újezda, občanů Doubravky nebo třeba Plzeňanů, kteří nakonec v těchto ulicích budou bydlet. Návrhy je možné podat do konce ledna 2021, a to buď prostřednictvím webu rozhodnetesami.cz, nebo vyplněním formuláře v prosincových Doubraveckých listech, který je poté nutné odevzdat v informační kanceláři našeho úřadu v Mohylové ulici,“ uvedl místostarosta Zdeněk Mádr.