Brno schválilo rozpočet na příští rok, počítá se se schodkem 1,5 miliardy

Město Brno

BRNO – Na dnešním zasedání Zastupitelstva města Brna schválili zastupitelé rozpočet s příjmy 13,8 miliard a výdaji 15,3 miliard. Rozdíl se rozhodli řešit prodejem pozemků nebo úvěrem. I přes tento schodek město bude investovat do zvelebování Brna.

„Sestavování rozpočtu města Brna na příští rok nebylo za současné situace vůbec jednoduché. S koaličními partnery jsme se tímto zabývali několik týdnů a zvažovali každou položku,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Nakonec se zastupitelé dohodli na schodku 1,5 miliardy, který se doplní prodejem pozemků, prodejem akcií Technologického parku, úsporami běžných výdajů a úvěrem ve výši 1,4 miliardy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

I přes nepříznivou situaci ohledně koronaviru se město rozhodlo investovat. V plánu je stavba Janáčkova kulturního centra, Atletické haly kampus, Sportovní areál Anthropos, další části Velkého městského okruhu Žabovřeská a Tomkovo náměstí, prodloužení tramvajové trati ke kampusu, pokračuje také dostavba kanalizace nebo rekonstrukce bytových domů s pečovatelskou službou.