Dehydrovaná teta z Prahy 8 měla namále

Zdroj: ZZS HMP

PRAHA – Starší žena zkolabovala ve svém domě. Příbuzná se na ni nemohla dozvonit a tak přivolala strážníky. Ti si již věděli rady.

Na tísňovou linku 156 se obrátila žena z Prahy 8, s prosbou o pomoc,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Přišla k domu své tety, a nemohla se na ni dozvonit. Proto pojala podezření, že není cosi v pořádku. Tetě je totiž úctyhodných šestaosmdesát let. Strážníci se tedy dostali přes pozemek až k domu a v okně, přes záclony spatřili nehybné nohy ležící osoby.

Malým otevřeným okénkem se jim podařilo vytáhnout klíče a otevřít dům,“ dodala mluvčí. Teta ležela na podlaze. Byla dehydrovaná a značně prochladlá. Dýchala zrychleně, byla v šoku a na všechny podněty byla žena apatická. Hlídka ženě zajistila tepelný komfort a zajistili přísun tekutin. Potom hlídali životní funkce ženy, až do příjezdu záchranářů. Ti po akutním ošetření, převezli pacientku do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.