Havířov ocenil osobnosti společenského života. Kdo ocenění získal

Foto:  Petr Sznapka, město Havířov.

HAVÍŘOV – Město ocenilo osobnosti z řad pedagogů, žáků, lékařů a dalších profesí společenského života. Kdo získal ocenění?

Město každoročně uděluje ocenění v oblasti zdravotní́, kulturní́, volnočasových aktivit, společensky prospěšných aktivit a v oblasti sportovní́. O udělení cen osobností rozhoduje zastupitelstvo mimo jiné také na základě návrhů občanů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Letos získala nejvyšší ocenění Ceny města Havířova dlouholetá zdravotní sestra Vanda Foltynová z Neurochirurgické́ ambulance místní nemocnice. Oceněn byl I Jaroslav Bába, a to čestným občanstvím.

“Nejvyšší poctu města, čestné občanství, která byla udělena podruhé v historii města, získal Jaroslav Bába, reprezentant České republiky v atletice ve skoku vysokém, medailista Olympijských her, halových mistrovství světa a Evropy a bývalý občan Havířova,” dodává tisková mluvčí města Rosalie Seidl Pokorná.

V oblasti školství ocenění získal například Svatopluk Novák, Dalimil Šebesta, Ivana Petrovská a další osobnosti městského školství.