Ještě nevíte, kde koupit vánočního kapra a stromek? Máme pro vás tip!

Ilustrační fotografie, zdroj: Pixabay

PLZEŇ – Vánoce se nezadržitelné blíží a s ním i přípravy na Štědrý večer. Pokud ještě nevíte, kde si pořídit vánočního kapříka a stromeček, možná vám přijde vhod tento článek.

Správa veřejného statku města Plzně začne prodávat v areálu městských sádek pod rybníkem Košinář od 12. prosince vánoční stromky a od 18. prosince ryby na vánoční stůl. Akce bude organizována za dodržování všech platných protiepidemických opatření do vyprodání zásob, nejdéle však do 23. prosince do 13 hodin. „Budeme dbát o to, aby lidé dodržovali ve frontách nařízené odstupy, měli obličej zakrytý rouškami, a aby kupujících na prodejním místě byl jen povolený počet. Na místě bude k dispozici i dezinfekce, prodávající budou odděleni od zákazníků plexisklem,“ uvedl Richard Havelka, vedoucí úseku lesů, zeleně a vodního hospodářství Správy veřejného statku města Plzně.

Prodej ryb bude probíhat denně od pátku 18. prosince od 10 do 17 hodin do 23. prosince, kdy bude prodej ukončen ve 13 hodin. Vybrat si můžete kapra (zejména lysce), nebo amura. Cena se bude pohybovat od 85 do 95 korun za kilogram. „Letos ryby výjimečně nepocházejí jako jindy z městského Drahotínského rybníka, protože jsme ho kvůli nedostatku vody způsobené dlouhodobým suchem nenechali na podzim vylovit. Nakoupili jsme proto ze soukromého rybářství ve Lnářích zhruba tři tuny ryb, tedy přibližně takové množství, jaké jsme prodali v minulých letech,“ uvedl Richard Havelka.

Vánoční stromky, které pocházejí z městských lesů z lesních ploch pod elektrovody, budou ke koupi od soboty 12. prosince do středy 16. prosince, nebo do vyprodání zásob. Prodávat se budou zejména borovice, smrk ztepilý a smrk stříbrný. Celkem bude v nabídce 600 stromků jako každý rok. Prodejní doba je stanovena od 10 do 17 hodin. Cena za standardní stromek bude 250 korun, za výběrový pak zákazník zaplatí 350 korun.