Karlovy Vary, lázeňské město, kde si vychutnáte tu pravou dovolenou

aerial view to karlovy vary city czech republic

Vánoce patří k nejkrásnějším částem roku, jedná se však i o období, které je plné stresu. Doléhá i na vás přemíra povinností? Dopřejte si dovolenou.

Na výletě v Karlových Varech

A kde jinde si lépe odpočinout než ve slavném lázeňském trojúhelníku. Karlovy Vary a okolí představují jeden z nejkrásnějších regionů České republiky.

Dominantou lázeňské části města je Vřídelní kolonáda, jedna z pětice zdejších kolonád. Tou nejvýraznější zajímavostí je na ní stejnojmenný pramen. Vřídlo je s teplotou 73 °C nejteplejším pramenem Česka.

K historickým zajímavostem Karlových Varů patří také pravoslavný kostel svatého Petra a Pavla. Vystavěn by mezi lety 1893 až 1898. V době svého dokončení byl také byzantizující kostel současně zpřístupněn návštěvníkům.

Procházka vás pak může dovést k vyhlídkám Diana a Jelení skok. S nadsázkou se říká, že kdo nebyl na rozhledně Diana, ten jako by nebyl v Karlových Varech. Cihlová rozhledna je v Karlových Varech nejmladší, zato je ovšem nejznámější. Její celková výše činí 40 metrů.

Dovolená v Karlových Varech tak může být doslova nabytá zážitky. Vyplatí se proto si vyhradit na poznávání místních zajímavostí více času. Jak najít to nejvhodnější ubytování v Karlových Varech a okolí?

Tipy na ubytování v Karlových Varech a okolí

Ubytovat se můžete přímo ve městě nebo v blízkém okolí. Do historie vás například přenesou apartmány na Becherplatz, jedinečného místa, které vzniklo přestavbou původní továrny na Becherovku.

Luxusní Savoy Westend Hotel je připraven pro náročné klienty, kteří preferují klid a touží po odpočinku. Špičkový hotel má vlastní wellness zázemí. Místní balneo centrum patří k těm nejmodernějším svého druhu.

Preferujete aktivní dovolenou strávenou v přírodě a řadíte se mezi milovníky zimních sportů? Zvolte penzion Javor v Horní Blatné na Karlovarsku. Stylové ubytování se nachází na Krušnohorské lyžařské magistrále. Zaujme především luxusní jídelnou s krbem, díky níž se jídlo promění v jedinečný zážitek.

Jak si vybrat to pravé ubytování? Využijte srovnání a prohlédněte si přehledné žebříčky ubytování na hotel.cz.