Opilec se chtěl po městě honit se strážníky

Ilustrační foto

HRADEC KRÁLOVÉ – Minulou sobotu brzo ráno přijali strážníci hovor, ve kterém volající popisoval že z okna vidí divně chovajícího se muže. Údajně několik hodin trávil v autě před domem a neobvykle se kolem něj pohyboval, ale to nebylo vše.

Volající také tvrdil, že muž z auta neustále nastupuje a vystupuje, obhlíží ho, přijíždí a odjíždí. Přivolaným strážníkům do Svobodných Dvorů se muž snažil vysvětlit, že má v domě svou přítelkyni, na kterou čeká. „Z chování muže bylo naprosto jasné, že je pod vlivem alkoholu. Hlídce slíbil, že autem nikam nepojede, že v něm jen bude sedět a čekat, „sdělila nám dnes tisková mluvčí městské policie Eva Kněžourová.

Slib muž dodržel jen půl hodiny, před domem se mu už nechtělo čekat, tak se rozhodl odjet. K jeho smůle po několika desítkách metrů skoro naboural do auta strážníků. Muž sešlápl rychle plyn a snažil se mužům zákona ujet, ale daleko se nedostal, protože zajel do slepé ulice. Opilec rychle vyskočil z auta a snažil se utéct, ale to se mu také nepodařilo, protože ho strážníci po pár metrech chytili. Dechová zkouška u muže ukázala 2,03 promile alkoholu, a tak byl předán k dořešení Policii ČR.