Přerovská čtvrť zkrásní. Elektrické vedení se schová pod zem

Nevzhledné betonové sloupy veřejného osvětlení zmizí, elektrické vedení se schová pod zem

PŘEROV – Nevzhledné betonové sloupy veřejného osvětlení a vzdušné vedení nízkého napětí zmizí z ulice generála Rakovčíka v Přerově – kabely budou uloženy moderním způsobem pod zemí. Minulostí se stane deset stožárů a čtvrť začne nově osvětlovat jedenáct LED svítidel usazených na zinkovaných stožárech.

„Stavební práce mají být zahájeny ještě v prosinci, ukončeny budou do konce dubna příštího roku, celou akci zaštiťuje společnost ČEZ,“ uvedl náměstek přerovského primátora Michal Zácha. Obdobně už se v minulosti řešila situace v ulici Svépomoc, kde byly rovněž masivní betonové sloupy vyměněny za lehkou konstrukci veřejného osvětlení. I když jsou obě ulice od sebe vzdálené, spojuje je obdobný styl zástavby rodinných domů. „Jedná se o liniovou stavbu veřejného osvětlení ve středně obydlené části s malými požadavky na zábor – to znamená, že samotná stavba příliš nenaruší chod této části města,“ doplnil Miloslav Dohnal z přerovského magistrátu. Za výměnu nadzemního vedení za podzemní zaplatí Přerov 584 tisíc korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .