Příměstskou autobusovou dopravu v Rožnově a Valašském Meziříčí zajistí nový dopravce

Foto: TQM - holding, s.r.o.

VSETÍNSKO – Cestující příměstskými autobusy v Rožnově pod Radhoštěm a Valašském Meziříčí čekají od příštího roku změny. S 1. lednem vyjedou do ulic vozy nového přepravce, společnosti TQM – holding s. r. o. Na všech linkách bude platit tarif Integrované dopravy Zlínského kraje.

Společnost bude obsluhovat 19 příměstských linek. Na ně nasadí celkem 42 autobusů a dalších 5 bude vyčleněno jako záložní.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Podle náměstka hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radka Doležela poskytnou nové vozy cestujícím komfort i bezpečí. „Autobusy na těchto příměstských linkách budou částečně nízkopodlažní, klimatizované, bude zde možnost přepravy kočárků a osob na invalidním vozíku. Současně budou autobusy vybaveny vizuálním a hlasovým hlášením zastávek. Věřím, že uvedení nového dopravce proběhne bez komplikací. Cestujícím doporučuji, aby se dopředu seznámili s chystanými změnami v jízdních řádech,“ sdělil Radek Doležel.

Zároveň budou zprovozněny informační kanceláře společnosti TQM – holding s.r.o., kde cestující zjistí potřebné informace a vyřídí si jízdní doklady. Ve městě Rožnov pod Radhoštěm se informační centrum nachází na ulici Chodská 1025 vedle veřejného parkoviště, přibližně 100 metrů pěšky od autobusového nádraží. Informační centrum ve Valašském Meziříčí lidé naleznou v komerčních prostorech na ulici Mostní 55/23 v blízkosti Krásenského pivovaru, přibližně 250 metrů pěšky od místního autobusového nádraží.