S testováním učitelů pomáhají hasiči. Do terénu vyjely mobilní odběrové týmy

S testováním učitelů na Covid-19 pomáhají na jihu Čech hasiči (zdroj HZS Jihočeského kraje)

JIHOČESKÝ KRAJ – V Jihočeském kraji je přibližně dvacet tisíc pedagogických pracovníků. Ti dostali možnost nechat si bezplatně provést antigenní test na Covid-19. Do testování se zapojili hasiči, kteří první vzorky odebrali již v pondělí.

Testování probíhá především na stálých a mobilních odběrových místech antigenního testování v jihočeských nemocnicích. Ale co když je pro učitele časově nebo logisticky komplikované se do okresních měst dostat? Pak pomohou mobilní odběrové týmy Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Testování proběhne v termínu od 7. do 18. prosince. „Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje vytvořil dva mobilní odběrové týmy po třech příslušnících, kteří všichni mají zdravotnické vzdělání. Týmy budou testovat například v Třeboni, Vimperku, Suchdole nad Lužnicí, Dačicích, Milevsku nebo ve Veselí nad Lužnicí,“ upřesnila tisková mluvčí hasičů Vendula Matějů.

První testování proběhlo již v pondělí 7. prosince, a to v Soběslavi. K testu přišly téměř čtyři desítky učitelů.