Stovky lidí byly na jižní Moravě bez proudu. Vítr kácel stromy, sloupy a trhal plechy

zdroj: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Silný vítr zaměstnával jihomoravské hasiče již od pátku. V noci z neděle na pondělí měli další dvacítku zásahů. Nejčastěji odklízeli stromy a upevňovali plechy ze střech.

Kvůli stromům popadaným na elektrické vedení byly v pondělí ráno některé z domácností bez elektřiny. Na jižní Moravě to bylo 400 odběratelů v okolí Blanska v obci Vysočany. Na opravách od rána intenzivně pracovali zaměstnanci energetické společnosti E.ON. Proud začal jít v pondělí asi po pěti hodinách výpadku opět před devátou ráno. Vysočany na Blanensku byly bez elektřiny od pátečního večera do sobotního odpoledne. V pátek byly poškozené sloupy elektrického vedení a v pondělí zase strhl vedení padající strom za obcí. Mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška uvedl, že u většiny pondělních zásahů se jednalo o popadané stromy. „Ve dvou případech to byla uvolněná střešní krytina,“ řekl. Plechy, které uvolnil silný vítr, odstraňovali hasiči například v břeclavském sídlišti Dukelských hrdinů. Popadané stromy pak rozřezávali na Brněnsku, na Znojemsku v obcích Bítov, Mašovice a také v Moravském Krumlově. Na Blanensku v Bedřichově, Šošůvce a sousedních Vysočanech. Situace se silným větrem se od rána uklidnila a hasiči neevidují žádná zranění.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.