Tříletá holčička se vydala na toulky po Zlínských pasekách

Ilustrační foto

ZLÍN –  Chvilky plné obav si musela prožít maminka tříletého děvčátka ze Zlína. Ta se uplynulý čtvrtek vydala s dcerkou vyzvednout sourozence ze školky. Stačilo ale, aby se na okamžik věnovala starším dětem, a holčička byla pryč.

Městská policie přijala krátce po čtvrt na pět oznámení od ženy, která našla na Zlínských pasekách malou holčičku. „Nejprve si všimla, jak si hraje sama ve sněhu, ale když se k ní ani po chvíli nedostavil žádný dospělý, vytočila linku 156 a na místě pak společně počkaly do příjezdu hlídky z okrsku Jižní Svahy,“ uvedl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Strážníci byli za čtyři minuty u děvčátka. „Zjistili, že si holčička pamatuje své křestní jméno a čtvrť, v níž bydlí. Protože měla mokré oblečení, posadili ji do služebního vozu a poskytli jí specialistu pro obdobné situace, plyšového medvídka,“ sdělil Pavel Janík.

Strážníci mezitím ověřili, že žádná ze složek IZS nepřijala oznámení o pohřešování děvčátka, a tak se sami pokusili vypátrat její domov. To se po chvíli podařilo. „Hlídka ji tak mohla převézt k jejímu bydlišti, kde ji předala do rukou tatínka. Od něj se pak strážníci dozvěděli, že dceru již nějakou dobu hledají a její zmizení chtěli oznámit policii. Vystrašení rodiče si tak mohli nakonec oddechnout, že se opět v pořádku setkali se svým zvědavým dítětem, malé tulačce zůstal na památku od strážníků plyšový méďa,“ uzavřel Pavel Janík.

Malé tulačce zůstal na památku od strážníků plyšový méďa. Foto: MP Zlín