Vykradač chat na Šumpersku je už v chládku

ŠUMPERSKO – 52letý muž má na svém kontě již několik vykradených chat na Šumpersku, v minulosti byl dokonce za tuto trestnou činnost odsouzen a za mřížemi strávil 14 měsíců. To však nestačilo k jeho nápravě a v této nekalé činnosti pokračoval i po propuštění. Začátkem prosince kriminalisté muže zadrželi a nyní je stíhán vazebně.

„Kriminalisté dopadli 52letého muže ze Šumperska, po kterém pátrali v souvislosti s krádežemi a vloupáním do rekreačních objektů, a to zejména v okolí Bušína, Písařova, Olšan, Červené Vody, Rudy nad Moravou, Hostic a dalšího přilehlého okolí,“ uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. Muž, kterého se policistům podařilo začátkem prosince zadržet v lese u Hartíkova, byl neustále na pohybu a již v minulosti za sebou zanechával spoušť v podobě vykradených chat a a byl za tuto trestnou činnost odsouzen a strávil 14 měsíců za mřížemi. Po propuštění však pokračoval v této nekalé činnosti a jen v letošním roce má podle kriminalistů na svědomí vloupání do dalších dvou rekreačních chat, a to v Hosticích a Písařově. V chatách se většinou posilnil, oblékl a odnesl si drobnosti, které mohl dále využít. Zároveň se měl také opakovaně, vždy v noci, přikrást na pozemek k blízké prodejně potravin a tam z venkovních prostor ukrást především lihoviny a potraviny.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Trestní stíhání obviněného je nyní vedeno vazebně. Vzhledem k tomu, že se měl některých krádeží dopustit v době vyhlášeného nouzového stavu, hrozí mu nyní mnohem přísnější trest, za mřížemi si může pobýt až 8 let.