10. prosince bude odhalen památník obětí střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava

Foto: raš - Památník obětí útoku ve fakultní nemocnici den před oficiálním odhalením

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ – Památník obětí střelby ve Fakultní nemocnici Ostrava je připraven na zítřejší oficiální odhalení. To se bude konat přesně v den prvního výročí útoku, při kterém 10. prosince 2019 zemřelo rukou střelce v nemocnici sedm lidí. Dnes odpoledne bylo dílo výtvarníka Lukáše Dvorského ještě pečlivě zabaleno do PVC. Zítra v 10,00 hodin dopoledne se ale navždy zapíše do historie Ostravy.

Památník najdete nalevo od vchodu do polikliniky fakultní nemocnice. Odhalen bude 10. prosince 2020 v 10,00 hodin. Účast na zítřejším aktu přislíbil už minulý týden například primátor města Ostravy, Tomáš Macura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na zhotovení díla vypsalo Město Ostrava na jaře letošního roku veřejnou výtvarnou soutěž. „Realizaci umístění památníku iniciovala spolu s městem také Fakultní nemocnice Ostrava,“ řekla její mluvčí Petra Petlachová a pokračovala: „O náklady na vybudování pietního místa se rovným dílem podělilo město Ostrava, Moravskoslezský kraj a fakultní nemocnice.“

S ohledem na opatření přijatá Vládou České republiky v rámci zamezení šíření koronaviru, prosí vedení nemocnice veřejnost, aby dodržovala minimální počet přítomných osob, které se 10. prosince 2020 v 10,00 hodin před poliklinikou shromáždí. Přesto se předpokládá, že lidé budou v průběhu dne k pietnímu místu přicházet s květinami a svíčkami.