VIDEO: Po nehodě ujížděl po D1 v protisměru bez pneumatiky. Zastavilo ho policejní auto

ilustrační foto

BRNO – V noci z pondělí na úterý po třetí hodině ráno zažili policisté zvláštní stíhání čtyřiatřicetiletého muže, který těsně předtím ujel po dopravní nehodě v Bystrcké ulici.

Hlídka podle informace o směru ujíždění a nalezených zbytků pneumatiky a vrypů na vozovce mohla snadno vystopovat, že po projetí Pisáreckého tunelu řidič najel na dálnici D1 a v pásu na Brno jel v protisměru na Prahu.  U auta policistů také zastavil řidič, který potvrdil, že se minul s autem v protisměru.  Zatímco operační důstojník organizoval zastavení provozu na dálnici mezi 185. a 190. kilometrem, hlídka se vydala stíhat vozidlo, které jelo asi padesátikilometrovou rychlostí u středových svodidel s holým diskem. Na znamení k zastavení řidič nereagoval, policistům se  ho podařilo předjet a za použití donucovacího prostředku zahrazení cesty vozidlem zastavit. Muž za volantem se choval zmateně, nereagoval na pokyny a neorientoval se v čase a prostoru. Skončil v péči zdravotníků. Čím a zda byl ovlivněn, ukáže až rozbor krve. Policisté navíc zjistili, že má vysloven platný zákaz řízení motorových vozidel za ohrožení pod vlivem návykové látky a je na něj dokonce vydán příkaz k zatčení. „Případ bude pravděpodobně kvalifikován jako obecné ohrožení. Policisté žádají svědky, kteří s nimi dosud nejsou v kontaktu a potkali se s autem v protisměru mezi 185. až 190. kilometrem ve správném směru na Brno, aby se přihlásili na lince 158. Uvítáme také záznamy z palubních kamer. Děkujeme za spolupráci,“ vyzval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.