A přece bude! Zlíňáci o vánoční jarmark nakonec nepřijdou

Foto: Magistrát města Zlína

ZLÍN – Vánoční těšení mnoha místních zasáhly před dvěma týdny smutné zprávy. Tradiční oslavy svátků na náměstí Míru byly totiž zrušeny. Díky uvolňování vládních opatření se radnice rozhodla trhy nakonec uspořádat alespoň v omezené míře. Doplnit by je měl i malý doprovodný program.

Trhy se měly původně konat už 28. listopadu, tehdejší nařízení jim ale učinila přítrž. „Jsem rád, že nám současná opatření dovolují uspořádat vánoční jarmark. Od soboty 12. prosince tak bude umožněn prodej řemeslných výrobků a balených potravin, které nejsou určeny ke konzumaci na místě,“ oznámil dnes primátor Jiří Korec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Jarmark by měl trvat až do 22. prosince a prodávat se bude každý den od 9.00 do 18.00. „Celkový počet stánků by se měl pohybovat okolo 30 s tím, že musí být dodrženy dané rozestupy mezi stánky dle vládních nařízení. S využitím ostatního mobiliáře jakým jsou například barové pulty, stodoly, ohňové koše a tak dále se bohužel nepočítá,“ popisuje Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu.

Lidé se mohou těšit i na drobný doprovodný program. Trhy doplní reprodukovaná hudba a ve vybraných dnech zahraje hudební znělky Filharmonie Bohuslava Martinů na balkoně radnice. Děti na náměstí najdou Zlínský vánoční express, který se bude pravidelně dezinfikovat. V závěrečném dni pak proběhne předávání betlémského světla s anděly na chůdách.

Program adventních trhů není konečný. Vše se bude odvíjet od aktuální epidemiologické situace.