Antigenní testy mohou nově podstoupit i samoplátci

Foto: KMN

ZLÍNSKÝ KRAJ – Krajské nemocnice nabízí ode dneška možnost podstoupit antigenní test jako samoplátce. Zájemci se mohou nechat testovat na určených odběrových místech a musí se předem objednat. Cena je 350 korun.

V nemocnicích právě probíhá testování učitelů, samoplátcům tuto možnost nabízí kvůli volným kapacitám. „Víme, že o tento typ testů je mezi lidmi zájem. Obracejí se na nás nejčastěji s tím, že chtějí před vánočními svátky navštívit své blízké v domovech seniorů, které mnohdy nemají možnost provedení těchto testů zajistit,“ sdělil Radomír Maráček, předseda představenstev nemocnic Zlínského kraje a ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

O výsledku antigenního testu obdrží člověk potvrzení. V případě pozitivního výsledku bude testovaný povinen kontaktovat svého praktického lékaře a domluvit se s ním na dalším postupu, v některých případech podstoupí rovnou na odběrovém místě odběry vzorků na testování pomocí laboratorní metody PCR.

Za testy si samoplátci připlatí až do 18. prosince, odkdy bude celostátně spuštěno testování antigenními testy pro veřejnost. To bude hrazeno zdravotními pojišťovnami stejně, jako je tomu nyní u učitelů. Nemocnice doposud otestovaly přes 200 pedagogů, pozitivní byly pouze jednotky případů.

Na testy je nutné se předem objednat přes internetový rezervační systém Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Kroměřížské nemocnice a Vsetínské nemocnice. Výjimkou je Uherskohradišťská nemocnice, kde se musí zájemci nahlásit telefonicky na čísle 724 631 022. Případné konkrétní dotazy mohou samoplátci směřovat na uvedená odběrová místa. Obecně dotazy, podněty, problémy k testování je možné stále zasílat na covidsoc@kr-zlinsky.cz.