Brno získalo finance na opravu Arnoldovy vily

Zdroj: tugendhat.eu

BRNO – Díky Norským fondům bude možné opravit chátrající vilu stavitele Josefa Arnolda. Částka ve výši 36 milionů korun poputuje z fondů EHP a Norska.

„Arnoldova vila je od roku 2010 kulturní památkou a v roce 2012 byla zařazena na seznam nejohroženějších kulturních nemovitých památek. V současnosti je budova v havarijním stavu,“ popisuje náměstek primátorky Tomáš Koláčný. V loňském roce byla dokončena projektová dokumentace na její rekonstrukci. Poslední část, na kterou se čekalo, byla dotace. Vilu převzalo do správy Muzeum města Brna, které bylo také žadatelem o finance.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Ve vile se počítá s multifunkční místností pro diskuzní setkání, odborná sympozia a konference. Důležitou částí je vznik Centra dialogu, kde se budou řešit česko-německo-židovské vztahy a minulost. Počítá se i s kavárnou a otevřenou zahradou nebo vytvořením stálé expozice o historii vily. Doba realizace projektu je stanovena do konce dubna 2024. Celková částka, která bude potřeba na rekonstrukci, se vyšplhá na 123 milionů korun.