Celníci při akci pod názvem Rouška našli padělky zboží za víc než milion korun

foto: Celní úřad pro Královéhradecký kraj

KRÁLOVÉHRADECKO – Nouzový stav způsobený koronavirem neodradil prodejce padělků, naopak kapsy se jim pořádně plní. Celníci se zaměřili nejen na padělky roušek, ale i ostatního zboží a zabavili ho skoro tisíc kusů.

Kontrola byla prováděna napříč celou Českou republikou. Konkrétně v našem kraji našli pracovníci celního úřadu roušky se zřejmě padělanými logy světoznámých značek, jako jsou Volkswagen, BMW, Harley Davidson, Audi, Adidas. „Pulty kamenných obchodů v Lázních Bělohrad, Sobotce, Týništi nad Orlicí a Smidarech zároveň opustilo další zboží, u kterého mají naši zaměstnanci podezření, že by mohlo porušovat práva majitelů ochranných známek,“ řekla nám dnes k akci celníku jejich tisková mluvčí Jitka Fajstavrová. Jak jsme se dozvěděli jednalo se zejména o boty, stavebnice, datové kabely, příslušenství k mobilům, hračky, batohy, parfémy a spodní prádlo. Všechno toto zboží vypadá shodně jako výrobky od firem Crocs, Lego, Apple, Hello Kitty, L. O. L. Surprise, Chloe, Hugo Boss či Calvin Klein.

Zabavené věci skončily ve skladu celního úřadu. Hodnota zboží vyjádřená v ceně originálů by přesahovala výši 1,1 milionu korun. Pokud soud rozhodne, že se jedná opravu o padělky tak pachateli hrozí pokuta až 10 milionů korun.