Do Prahy se vydal cizinec ukradeným taxíkem. Za pár hodin skončil v policejní cele

Ilustrační foto

JIHLAVA – Velmi neobvyklý případ krádeže řešili minulý týden jihlavští policisté. Taxikář přišel o svůj vůz, se kterým mu odjel zákazník. Pachatel, kterého policisté velmi rychle chytili, může nyní očekávat až osmiletý trest za mřížemi.

Řidič taxíku vyzvedl v úterý 1. prosince večer na jihlavském autobusovém nádraží cizince, který chtěl odvézt na Břeclavsko. Taxikář ale potřeboval nejdřív natankovat. „Při jízdě zastavili na čerpací stanici v Jihlavě, kde řidič vystoupil. Jeho nepřítomnosti zákazník využil, přesedl si na místo řidiče a s vozidlem Ford Mondeo odjel,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Po ukradeném taxíku začali policisté okamžitě pátrat. Do akce se zapojili i příslušníci z dalších krajů, včetně dálniční policie. Ještě před půlnocí byli úspěšní, podezřelého muže se jim podařilo zadržet v Praze. Cizinec skončil v policejní cele a poté byl eskortován zpátky do Jihlavy. Taxík si převzal zpět jeho majitel.

Třiatřicetiletý muž byl obviněn z trestného činu krádeže, za což může jít na dva až osm let do vězení. Policisté zjistili, že cizinec pochází ze střední Evropy a nemá trestní minulost. Muž od začátku spolupracoval s policií, přiznal, že svého činu lituje. Nyní je stíhán na svobodě. Případ kriminalisté dále vyšetřují.