Dvě budovy Základní školy Hamry čeká rekonstrukce

Ilustrační foto

BRNO – Město Brno žádá dotaci na rekonstrukci dvou budou Základní školy Hamry při ulicích Hamry a Obřanská. Celkové náklady na stavební práce se vyšplhají k 60 milionům korun.

V obou budovách dojde k zateplení obvodového pláště a střechy a k výměně oken. Do starší z budov bude zavedena vzduchotechnika se zpětným získáváním tepla, počítá se také s kompletní rekonstrukcí topení a kanalizace. Na dotacích se bude podílet Operační program Životního prostředí, přičemž předpokládané náklady jsou téměř 60 milionů korun. Město požádá o dotaci ve výši 8,2 milionů na stavební úpravy a 3,3 milionu na vzduchotechniku. „Podáme dvě samostatné žádosti, což nám umožní získat vyšší dotace. U stavebních úprav je to 40 % ze způsobilých výdajů, u samostatného opatření vzduchotechniky pak 70 %,“ uvedla primátorka města Markéta Vaňková. Zahájení rekonstrukce je plánováno na květen příštího roku, hotovo by mohlo být v červnu roku 2023.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.