Jihlava chystá rekonstrukci dopravní infrastruktury za více než 90 milionů korun

Jednou z ulic, které byly letos opravovány, je ulice Březinova. Foto: Magistrát města Jihlava

JIHLAVA – Jen do oprav chodníků investovalo město letos přes 20 milionů korun. Částka plánovaná na příští rok ale tu letošní několikanásobně převýší. Město z ní plánuje opravit další chodníky, obnovit staré a postavit nové zastávky, vybudovat veřejné osvětlení a taky dešťovou kanalizaci.

Odbor dopravy má v příštím roce v plánu opravit 600 metrů chodníků, a to za přibližně 4 miliony korun. „Budou se dělat například nové chodníky na ulici Brtnická, dále Hálkova, Smrčenská, Znojemská, U Dlouhé stěny nebo Křižíkova. Obnovovat se budou i chodníky v ulici Žižkova, Pod Příkopem či Kosovská, “ sdělil náměstek pro oblast rozvoje města Petr Ryška.

Město dále chystá například rekonstrukci lávky pro pěší přes řeku Jihlavu u Strojírenské ulice, výstavbu nových zastávek MHD v ulici Vrchlického před nemocnicí nebo úpravu zastávek v ulici 5. května. „Největší akce se chystá v Antonínově Dole, kde se kromě výstavby chodníku a veřejného osvětlení bude budovat i dešťová kanalizace,“ doplnil Petr Ryška.

Obnovení a rozšíření dopravní infrastruktury bude město stát téměř 94 milionů korun. Do této částky nejsou započítány výstavby cyklostezek.