Mladíci posprejovali most na dálnici D3. Hrozí jim vězení

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Kristýna Bílková)

TÁBORSKO – Dopravní policisté z dálničního oddělení v Chotovinách si mohou připsat další úspěch. V závěru minulého týdne se jim totiž podařilo zadržet dva mladíky, kteří posprejovali most na dálnici D3. Oba muži už míří před soud a dost možná jim hrozí vězení.

Vše se odehrálo krátce před třetí hodinou odpolední v pátek 4. prosince 2020. „Policisté zadrželi dva mladíky, kteří na šedesátém devátém a půltém kilometru dálnice D3 posprejovali nápisy a obrazci různých barev dálniční most, respektive nosný sloup mostního pilíře,“ upřesnil policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Mladíci se svým jednáním dopustili trestného činu, a to přečinu poškození cizí věci. Hrozí jim tedy mimo jiné trest odnětí svobody na dobu jednoho roku, dle výše škody až šesti let. Způsobenou škodu vyčíslí Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

„Náklady na opravu mostu budou rozhodně daleko větší než třeba při posprejování plotu. Lze tedy předpokládat, že stejný adrenalin, jako při sprejování, si mladíci užijí i při výroku soudu,“ doplnil policejní mluvčí.