Na čerpací stanici chtěl koupit zapalovač, prý musí zapálit auto a všichni se prý proletí

JABLONEC NAD NISOU – Muž středního věku v pátek v ranních hodinách chtěl u obsluhy čerpací stanice v Rýnovicích zakoupit zapalovač s tím, že musí zapálit auto. Prodavačka mu odmítla zapalovač prodat a zavolala na výtržníka policii.

Krátce před šestou hodinou ráno v pátek 4. prosince požadoval 47letý muž po obsluze benzinové čerpací stanice v Rýnovicích nejprve tekutý zapalovač a poté chtěl plyn, nejspíše do zapalovače. „Během toho obsluze sdělil, že musí zapálit vozidlo s tím, že je to jeho práce,“ uvedla policejní tisková mluvčí Dagmar Sochorová.

Staňte členy FB skupiny Život v Libereckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.

Prodavačka mu odmítla zapalovač prodat a muž odešel sednout si na židli před budovu benzínové čerpací stanice, kde byl následně zadržen policejní hlídkou, kterou obsluhující žena z obavy dalšího nepředvídatelného jednání vyšinutého člověka na místo přivolala. Muž totiž na skutečnost, že mu obsluha požadované zboží neprodá, reagoval slovy, všichni uvidí a že se proletí.

Policisté z Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou – Mšeně muži ve zkráceném přípravném řízení sdělili podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. „Jednáním podezřelého naštěstí nevznikla škoda na majetku ani újma na zdraví. Za spáchání uvedeného přečinu výtržnictví mu nyní ovšem v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dva roky,“ dodala mluvčí Sochorová.

Ilustrační foto