Ocenění Dětský čin roku míří do Prostějova. Žák základní školy připravil soutěž pro seniory

Základní škola Dr. Horáka v Prostějově

PROSTĚJOV – Ocenění míří do Základní školy Dr. Horáka v Prostějově. Její žák Šimon Š. získal ocenění DĚTSKÝ ČIN ROKU 2020 v kategorii Pomoc starším lidem. V době, kdy se děti ze školy nemohly stýkat s babičkami a dědečky z nedalekého domova pro seniory, připravili pro ně soutěž, do které se senioři s nadšením zapojili.

Na Základní školu Dr. Horáka v Prostějově doletěla koncem listopadu zpráva, že jejich žák Šimon Š. získal ocenění DĚTSKÝ ČIN ROKU 2020 v kategorii Pomoc starším lidem. Děti v této škole se totiž v rámci školní družiny věnují již několik let mezigeneračním aktivitám – pravidelně navštěvují seniory v nedalekém domově na Lidické ulici, povídají si s nimi, hrají hry, vyrábí pro ně dárky nebo pořádají soutěže a podobně. Společné mezigenerační aktivity se neustále mění a rozvíjejí, do soutěže se v letošním roce zapojili mimo jiné také senioři z domova na Nerudově ulici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

A vítězný Šimonův příběh? Přečtěte si jej:

„Děti naší družiny pravidelně navštěvují seniory v nedalekém domově důchodců. Po novém roce, díky covidu, jsme však museli naše návštěvy omezit. Ovšem na naše milé babičky a dědečky jsme nezapomněli ani v tomto čase a proto jsme jim vyhlásili soutěž s názvem Život se zvířecími kamarády. A zanedlouho, brzy po vyhlášení, se děly neuvěřitelné věci. Přišlo nám spousty prací, fotografií, příběhů i výrobků nejen z keramické hlíny, ale i ručně vyrobené hračky zvířátek. Byla to nádhera a kluci i holky měli obrovskou radost. Všechny úžasné práce plné nápadů a fantazie se vešly do krásného sborníku. Do soutěže se zapojilo 46 seniorů z Prostějova a okolí. Všichni soutěžící jako poděkování, od nás dostali vlastnoručně vyrobený dárek a překrásný diplom. Při předávání cen, se někteří rozplakali dojetím. Velkým překvapením pro nás bylo, když jsme za uspořádání soutěže dostali dort, který pro nás naše milé babičky upekly. Všichni, kdo se na organizování soutěže podíleli, nebo pomáhali s výrobou dárků, si pochutnali. A babičky a dědové?“ Už se těší na další soutěžní téma.“ Chcete-li si prohlédnout soutěžní práce seniorů, klikněte na odkaz pod článkem.

Také v minulém roce putovalo ocenění Nadačního fondu Dětský čin roku do Prostějova, v kategorii Pomoc ostatním jej získala tehdy devítiletá Laura za její pomoc dětem v dětském domově.

Práce seniorů 2020