Opava schválila rozpočet, co nás v roce 2021 čeká?

Ilustrační foto: T. Branda.

OPAVA – Město na svém zasedání schválilo rozpočet na rok 2021, počítá se s příjmy a výdaji ve sejné výši až 1,624 miliardy korun.

Výdaje na rok 2021 v Opavě půjdou například na splaškovou kanalizaci pro Komárov a Suché Lazce, kde půjde až 281 milionů korun. Dalších 40,6 milionů korun půjde na revitalizace domů na ulici Hrnčířská a Masarykova. Novostavba hasičské zbrojnice vyjde na 49,6 milionů korun a rekonstrukce budovy základní školy v Komárově městskou kasu vyjde na 32 milionů korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

“Rád bych na tomto místě poděkoval starostům všech městských části, se kterými jsme se dohodli na novelizaci statutu. Ta obsahuje přechodné ustanovení, kterým se výsledný rozpočet městských částí na rok 2021 snižuje o 5 procent. Městské části nám tímto svým přístupem pomáhají řešit ztráty způsobené pandemií, čehož si velice vážím,“ dodává primátor Tomáš Navrátil.

Rekonstrukce Kulturního domu Zlatníky a příprava projektových dokumentací na plánované projekty město vyjde až na 30 milionů korun celkem. Zájemci mohou rozpočet prohlížet na webových stránkách města.