Pomozte splnit vánoční přání dětem z SOS vesniček

ilustrační foto

Brno – Poskytovatel internetu netbox již popáté organizuje sbírku vánočních dárků pro děti z SOS dětských vesniček. Letos se akce poprvé koná převážně online. Jejím cílem je vykouzlit úsměv na tváři dětem a zároveň přispět na dobročinné aktivity organizace postižené koronavirovými opatřeními.

Princip akce je jednoduchý: na webových stránkách vesnicky.netbox.cz stačí zvolit jeden z vysněných dárků a rezervovat ho. Nabídka je široká, od samolepek na obličej přes stolní hry až po kosmetické balíčky. Následně stačí pouze dar zakoupit v libovolném internetovém nebo kamenném obchodě a zaslat ho buď přímo do sídla SOS vesniček v brněnské Borůvkové ulici, nebo ho donést do brněnského zákaznického centra netbox store. Zaměstnanci netboxu se postarají o to, aby dárky, které se sejdou na jeho pobočkách, doputovaly přímo pod stromeček konkrétnímu dítěti.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dárky pořízené klienty netbox doprovodí finančním darem. „Moc nás těší dlouhodobý zájem nejen ze strany klientů, ale i ostatních obyvatel Brna. K dnešnímu dni našlo již asi 90 % dárků své Ježíšky. Ty, kteří si ze zbývajících přání nevyberou, prosíme o zvážení finančního příspěvku, který poputuje na podporu jedné z mnoha dobročinných aktivit SOS vesniček. Další možností je zakoupení virtuálního dárku přímo na stránkách projektu,“ vyjmenovává Lukáš Pazourek, marketingový ředitel netbox. V minulých letech pomohly finanční dary od netboxu opravit nevyhovující střechu jedné z budov dobročinné organizace či postavit zcela novou dětskou klubovnu. Nynější ročník se však od těch předchozích liší: „Letošní příspěvek využijeme na pomoc těm rodinám, na něž dopadla covidová krize obzvláště tvrdě: rodinám, v nichž rodiče přišli o práci, maminkám samoživitelkám, dětem, které nezvládaly distanční výuku a potřebují doučování nebo těm, které trpěly izolací a potřebují psychologickou pomoc,“ říká výkonná ředitelka SOS dětských vesniček Jindra Šalátová.