Prostory magistrátu v Českých Budějovicích se budou opět dezinfikovat

Dezinfekce budov českobudějovického magistrátu (zdroj město České Budějovice)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Magistrát v krajské metropoli téměř od začátku pandemie koronaviru pravidelně prochází plošnou dezinfekcí. Další z nich čeká prostory magistrátu již tento týden. Primátor města také žádá občany, aby respektovali nastavené úřední hodiny.

Dezinfekce bude provedena v pátek 11. prosince 2020 odpoledne. Dojde k ní ve všech budovách magistrátu, tedy jak na náměstí Přemysla Otakara II., tak v Jeronýmově i v Kněžské ulici. „Dezinfikují se výtahy, podlahy, stěny chodeb, dveře, madla schodišť, kliky u dveří i okénka na přepážkových pultech, židle a stoly na chodbách, tedy místa, kterých se dotýká hodně lidí. Chceme zajistit občanům i zaměstnancům bezpečné prostory. U každého vchodu do budov magistrátu jsou permanentně umístěny stojany s dezinfekčními prostředky,” říká primátor Jiří Svoboda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Primátor zároveň vyzývá občany, kteří potřebují nutně vyřídit své záležitosti na magistrátu, aby důsledně respektovali stanovené úřední hodiny, které byly prodlouženy, a to v pondělí a ve středu vždy od 8:00 do 17:00 hodin a striktně dodržovali preventivní opatření související s epidemickou situací. „Pokud to není nezbytně nutné, opakovaně doporučuji využívat prostředků dálkového přístupu, jako jsou datová schránka, email nebo telefonické projednání,“ dodává Svoboda.