Ukradl peněženku a ještě platil kradenými kartami. Poznáváte zloděje z Prahy 9?

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Neznámý muž rozbil okénko u zaparkovaného vozu a ukradl z něho peněženku s hotovostí a platebními kartami, kterými následně nakupoval i vybíral z bankomatu. Zachytily ho bezpečnostní kamery. Pokud muže poznáváte, kontaktujte prosím linku 158.

Policisté z místního oddělení Horní Počernice pátrají od poloviny října po muži, který odcizil peněženku,“ informoval dnes policejní mluvčí Richard Hrdina. Muž u zaparkovaného vozu v Praze 9 rozbil okénko a následně z přihrádky odcizil peněženku s doklady, hotovostí a platebními kartami. „Ihned po tomto činu provedl několik nákupů a vybíral i z bankomatu,“ doplnil mluvčí.

Celkově tak zloděj způsobil škodu přesahující šest tisíc korun. Policisté znají podobu podezřelého muže z bezpečnostních kamer, které ho zachytili při výběru hotovosti z bankomatu, ale i na ulici. Poznávacím znamením může být i červená koloběžka, kterou má muž neustále u sebe. Případ je prověřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V případě dopadení a odsouzení pachateli hrozí až dva roky za mřížemi. Vzhledem k tomu, že ke skutku došlo v době vyhlášeného nouzového stavu, může být trest výrazně přísnější. Pokud muže na fotografiích poznáváte nebo víte, kde by se mohl zdržovat, kontaktujte prosím linku policie 158 nebo nejbližší policejní stanici.

Zdroj: Policie ČR