Za krádeže mobilů už sedí v chládku

HRADECKO – Třiapadesátiletý muž si zřejmě myslel, že ho při krádeži nikdo nevidí, a tak se během dvou dnů vrátil do hypermarketu krást hned třikrát. Měl smůlu vše zachytila bezpečnostní kamera.

Hradečtí policisté v těchto dnech objasnili tři krádeže mobilů, těch se dopustil 53letý muž z Hradce Králové. V jednom z místních hypermarketů, si vybral vždy tu samou značku telefonu, odešel s ním do kabinky, a tam schoval telefon do přinesené tašky. Kolem pokladny pochopitelně prošel bez zaplacení. Při posledním lupu v neděli 6.prosince byl za pokladnou chycen ostrahou. „Z předešlých dvou krádeží ho usvědčují záznamy z bezpečnostních kamer, na kterých je při krádeži zachycen. Z našeho vyšetřování vyplynulo, že muž odcizené telefony hned prodal, každý za skoro 3 tisíce korun,“ říká tisková mluvčí policie Iva Kormošová.

Policisté si minulost zloděje pořádně proklepli a zjistili, že v ní  byl už několikrát odsouzen za podobnou trestnou činnost, k poslednímu 18měsíčnímu nepodmíněnému trestu byl odsouzen na podzim loňského roku. „Protože je pravděpodobné, že bude recidivista v trestné činnosti pokračovat, uprchne, nebo se bude skrývat byl podán podnět na uvalení vazby. Včera soudce o ní rozhodl a muž je teď stíhán vazebně,“ dodává tisková mluvčí.

Protože muž kradl v době nouzového stavu, tak mu hrozí vyšší trest a to od 2 do 8 let.